آیا بعد از تمام شدن نفت کشورمان نفت خواهیم داشت؟

نوشدارو پس از مرگ سهراب
۲۳ دی ۱۳۹۶
فرار از زندان و گنج پنج میلیون دلاری
۱ اسفند ۱۳۹۶
نمایش همه

آیا بعد از تمام شدن نفت کشورمان نفت خواهیم داشت؟

Oil platform Edith with its flame boom lit sits nine miles off the Long Beach, California coast in 161 feet of water and has been producing oil and gas since 1983. The Beta Oil field is in federal waters and was discovered by Shell Oil in 1976. Six West Coast senators introduced legislation that would ban permanently new oil-and-gas drilling off of the California, Oregon and Washington state coasts.

به نظر می‌رسد پاسخ این سوال بله هست!
به لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه‌ای هستیم که سهم بالایی از تابش خورشید را دارد، در اخبار نیز آمده بود که عربستان در مناقصه تولید برق خورشیدی پایین‌ترین قیمت را ارائه کرده است که این امر به پشتوانه شدت تابش نور در این کشور بوده است.

به نظر می‌رسد کشورهای نفت خیز خاورمیانه در آینده نیز برخوردار از موهبت طبیعی خواهند بود و شاید رتبه برخورداری آنها از این موهبت متناسب با میزان برخورداری‌شان از نفت باشد به عبارتی عربستان که دارای بیشترین تولید نفت است بتواند بیشترین تولید انرژی خورشیدی را داشته باشد و ایران هم که به همین روال بتواند از بزرگترین تولید کنندگان انرژی خورشیدی باشد.

در کنار این موضوع باید به شدت یافتن استفاده از انرژی الکتریکی و تولید اتومبیل و سایر ابزار برقی اشاره کرد که گویای اهمیت یافتن انرژی الکتریکی و فاصله گرفتن از نفت برای تولید انرژی است…

دیدگاه ها بسته شده است